Video návod

JAK BEZPEČNĚ A V KLIDU PŘEJÍT Z HTTP NA HTTPS

Připravila jsem pro vás jednoduchý polopatický návod, který vás provede přechodem vašeho webu z http na https. Návod je pro vás vhodný v případě že:

Máte svůj web na Wordpressu s jakoukoliv šablonou.
Nebo máte svůj web na Wordpressu konkrétně se šablonou Mioweb.
A zároveň hostujete svůj web u Wedosu – máte u něj webhosting ke své doméně. (I když nákup a instalace certifikátu bude podobná u všech poskytovatelů, každopádně já mám weby u Wedosu, tudíž ten 1.krok návodu ukazuji u Wedosu. Pokud máte jiného poskytovatele, nebude z celého návodu pro vás jen krok č.1, i tak stojí návod za to a poslouží vám moc.)

O tom, proč je dobré přejít na https a jak jsem to prožila já, si můžete přečíst v článku Proč je dobré mít zabezpečený web.

Nevíte, zda máte http nebo https? 

A tedy zda je tento návod pro vás?

Pokud má váš web platný certifikát a zabezpečení poznáte podle toho, že před názvem domény v adresním řádku prohlížeče "visí" zámeček.  Na pc jej vidíte zeleně s nápisem Zabezpečeno a před názvem domény je https. 

Pokud v adresním řádku https nevidíte, znamená to, že web zabezpečený není a je dobré si tento návod pořídit. :) Před názvem domény se většinou vyskytuje malé i v kroužku, https nikde nevidíte = web není zabezpečený. 

Návod se skládá z 5 částí - kroků:

 • 1
  NÁKUP CERTIFIKÁTU U WEDOSU
 • 2
  OTESTOVÁNÍ CERTIFIKÁTU
 • 3
  PROPOJENÍ CERTIFIKÁTU S WEBEM
 • 4
  NASTAVENÍ DŮLEŽITÝCH EXTERNÍCH APLIKACÍ
 • 5
  DOČASNÉ TEORETICKÉ ZACHOVÁNÍ SOCIAL PROOF

Ke každému kroku máte buď jedno video, nebo několik dílčích, můžete jet hned se mnou, vše dělám na reálném webu v reálném čase.  Videa jsou navíc doplněna také textovým návodem. 

POZOR: Nebudu vás posílat něco dopisovat nebo přepisovat do kódu nebo do hlavičky webu.  Nebudu po vás chtít, abyste se učili pochopit nepochopitelné IT pojmy, dojmy a zapeklitosti. Tohle je návod pro ženský, absolutně nic složitého, hladce, jednoduše, bez cizích slov a hrůz. :D

Nikde na internetu jsem tento totožný postup a návod nenašla, všude jsem narážela na složité přesměrováním změnami zápisu v kódu a další náročnosti. Nic takového tu nečekejte! 

Pokud hostujete u jiného poskytovatele, než je Wedos, z celého návodu pro vás nebude pouze 1.část. Vše ostatní už je shodné. Pokud jste tedy schopni si první část zvládnou sami - koupit si certifikát u svého poskytovatele webhostingu, pak si návod klidně kupte, moc si tím zjednodušíte život.

Důležitá informace:

Přechod na https se skládá ze 2 základních částí:

 1. Certifikát a napojení na web. To se některým nemusí jevit až tak složité.
 2. Mnohem důležitější část - je to ostatní :-). Správné přesměrování, nastavení na webu, nastavení externích aplikací. Přechodem na https váš web získá úplně novou url adresu a je potřeba ošéfovat veškeré externí odkazy, odkazy z eBooků, kurzů, článků apod., které přestanou být funkční. Také potřebujete ošéfovat své pozice vy vyhledávačích a další věci. 

Obě části jsou součástí tohoto Návodu a provedu vás jimi rychle, jednoduše a rychle. 

Takhle nějak to uvnitř vypadá

Návod jsem umístila do samostatné členské sekce. Takže žádné hledání po pc, jednoduše se přihlásíte a pojedete podle videí. kdykoliv, kdekoliv, opakovaně, stále, furt, prostě tak. :-) Po zaplacení vám přijdou přístupové údaje a odkaz, kde se jimi máte přihlásit. 

Dobrý den Veroniko, koupila jsem si od vás návod na zabezpečení webu - mnohokrát děkuji, jedna z nejlepších investic. Již mám s podobnými pracemi mnohačetné zkušenosti, takže jsem naštěstí ihned z počátku vyhodnotila, že na jedné straně vah je investice 200 Kč do návodu, na straně druhé 2 dny plné frustrace. Já bych na to ve finále přišla, ale kdo kdy studoval návody od Wedosu, určitě nemá potřebu tuto zkušenost opakovat. Musím říct, že mne fascinuje, jak jsou v IT jednoduché věci popsané neuvěřitelně složitě. Děkuji za zjednodušení.
Jana Svobodováwww.marketing-svobodova.cz
Minulý týždeň mi zaplo že je o 1 minút 12 na "https" a musím Ťa pochváliť za úžasný návod. Ozaj mi ušetril kopu nervou.

Mala som z toho taký strach, že som to stále odkladala na neskôr. Trvalo mi to nakoniec s tvojim návodom na piatich weboch jedno popoludnie - nikto nebol doma :-) - takže podmienky boli ideálne :-) Ďakujem, si poklad.
Ivana Gemzickáwww.ivanagemzicka.eu
Konečně jsem si zabezpečila web. Koupila jsem si návod už před časem, ale bála jsem se do toho jít, nervovala jsem se, co mi to udělá s webem - co když si ho rozhodím a nejsem ajťák, co pak. A mou noční můrou bylo, že to bude stát hodně peněz.

NE! Nic z toho se nenaplnilo. Certifikát u Wedosu mě stál 10 Kč (měsíčně) a to bylo vše. Podle návodu Verči Mašínové to jde opravdu skvěle. Její návod stojí hubičku. Jela jsem podle videí krok za krokem, Nic se nikde nerozhodilo, vše se správně přesměrovalo.

Raduju se, jak malá. Ten návod je polopatický, krásně rozfázovaný, vychytaný do detailů a také moc hezký. Dobře se v něm orientuje ❤️🎈😀
Marta Veseláwww.agendasnadhledem.cz
Jako kdysi ve škole na začátku každého školního roku, při prohlížení učebnici fyziky nebo chemii se u mě vkrádal strach, jak je to složité, jak to zvládnu? Vzpomněla jsem si na tyto pocity teď, když potřebuji zabezpečit web. Jen tato zkrátka „https" – brrr! Vůbec netuším, jak se to dělá :-o, potřebuji na to pomoc! .

Koupila jsem si návod. Zabezpečit 3 weby mi trvalo asi půl hodiny. 15 minut pro prvního – kousek videa, zastavila jsem a tu akci provedla. Tak kousek po kousku se zabezpečení nějak „samo" poskládalo 😊. Dalších 15 minut mi zabralo zabezpečení ostatních dvou stránek, přitom jsem se už do návodu vůbec nedívala. Jo, nepočítám do toho ten čas, kdy bylo za potřeby počkat na vygenerování certifikátu.

Úplně jasné kroky, účelové setříděné do pěti částech.Podle video návodu Verči by to zvládlo i malé dítě! Verča má prostě talent na to, jak vše ukázat snadno a jednoduše, aby to zvládl úplně každý, i technický analfabet! Děkuji, Verčo! Nevím, co bych dělala bez tebou, a jsem moc vděčná za to, že se na tvoji podporu můžu vždy spolehnout!
Mária Petrováwww.bulharske-dobroty.cz

A cena je....

199 Kč nebo 7,95 Eur

Paráda, za dvě stovky mi ten klid a úspora času stojí, beru hned.