Pochopit myšlenky a vyhovět zadání zákazníka, vyžaduje zkušenosti a profesionalitu

Příběh video #1

Fakta

Příběh

Animovaná videa příliš často nedělám, proto mě objednávka pana Milana potěšila. Je to zase jiná kreativní činnost, než tvorba webů. A díky přístupu pana Milana jsem si ji velmi užila. Už v objednávce jsem měla informaci – nástřel jednoduchého scénáře. Tam jsem velmi rychle pochopila, co je smyslem videa a o co jím panu Milanovi jde. A velmi rychle mi také naskákaly nápady a věty, jak to celé seskládat do smysluplné informace a příběhu.

Miluju tu chvíli, kdy zasednu nad prázdným plátnem a je jen na mě, jaké postavy, barvy, prvky, druhy animací…použiju. Miluju tu chvíli, kdy se mi před očima slide za slidem rodí příběh. Kdy ožívá myšlenka, poselství, nabídka.

První verze byla na světě fakt rychle. Ovšem tam se ukázalo, že některé pasáže a informace nejsou to ono. Některé slidy byly zbytečně navíc, nad jinými informacemi bylo nutné se hluboce :-D zamyslet a zvažovat, zda říkají to, co chceme. V této fázi mi pan Milan napsal:

Výborný podklad. Vlastně jsem potřeboval Váš první podklad, abych to viděl, uchopil, pochopil, zamyslel se, vymýšlel, atd.
Udělejte prosím druhou upravenou verzi podle mých návrhů úprav. 

Bylo moc fajn vidět, že prvotní verze panu Milanovi pomohla a měl se nyní od čeho odrazit. Jeho systematický přístup byl pro mě velkou pomocí. Neměla jsem žádný problém porozumět tomu, kde přesně a jak chce video upravit. Práce tak byla pro mě příjemná a bez stresu. Navíc jsem vnímala jeho návrhy jako pozitivní a zlepšující celé video, nikoliv jako rozmar nebo nadstandardní úpravy a požadavky. 

Celkově jsme byli ve vzájemné dobré interakci, atmosféra celé zakázky byla řekla bych partnerská a příjemná. Hodně jsem ocenila i ujištění ze strany pana Milana, že veškeré úpravy a vícepráce uhradí, že je to tak v pořádku a že s tím počítá. No řekněte, není toto uvědomělý zákazník. :-D 

Vtípek k dobru

Vtipné bylo, když jsem mu poslala otázky pro rozhovor a v té poslední jsem se ho ptala, zda by služby Báječného webu doporučil a on odpověděl, že tomu vůbec nerozumí, že neví, co je Báječný web. :-D Já jsem se totiž celou dobu domnívala, že jeho cesta ke mně  k animovanému videu byla odtud. A tak díky tomu, že jsem se zeptala, jsem se dozvěděla:

Našel jsem Vás na dotaz “animované video” na google.cz a potom jsem šel na veronikamasinova.cz.
 
Aháá - dobré vědět...;-)

Rozhovor

Proč jste se rozhodl oslovit právě mě pro vytvoření vašeho animovaného videa?

Hledal jsem nejlepší poměr cena/výsledek. Na trhu jsou “úžasné” firmy, které vypracují analýzu potřeb a fakturují předem zálohově 25.000 Kč.
Od vás jsem měl od počátku jasnou obchodní dohodu o kvalitním animovaném videu za velmi příznivou cenu.

Měl jste ze spolupráce nějaké obavy? Bál jste se něčeho? Řešil jste v sobě nějaké strachy, otazníky apod?

Ze spolupráce jsem obavy neměl. Pokud by se obchodní dohoda či objednávka neplnila podle představ zákazníka, vždy je prostor komunikovat a upravit požadavky. Takovou situaci jsme však vůbec řešit nemuseli. Vše bylo provedeno podle objednávky a v požadovaném termínu.

Co jste od spolupráce očekával? Měl jste nějaké konkrétní přání a představy? Co bylo pro vás důležité?

Očekávali jsme dobrou práci a to jste také výborně splnila. Forma animovaného videa měla od nás jako od objednatele poněkud specifické požadavky. Například, v průběhu zakázky jsme měnili původní zadání objednávky a požadovali jsme nové úpravy, ale vše bylo vyřešeno rychle k naší spokojenosti.

Důležitý byl pro nás individuální přístup a vaše zkušenosti, protože animované video jsem objednávali poprvé a bez jakýchkoli zkušeností.

Splnila naše spolupráce a pak i výsledek vaše očekávaní?

Spolupráce byla výborná. Naše myšlenky a představy o videu jsem několikrát telefonicky konzultovali. Výsledek je úžasný.

Co nejvíc oceňujete v naší vzájemné spolupráci?

Na spolupráci velmi oceňujeme pomoc a trpělivost, protože pochopit myšlenky a vyhovět zadání zákazníka, vyžaduje zkušenosti a profesionalitu.

Bylo něco, co vás speciálně potěšilo (udělalo radost), překvapilo, obohatilo?

Při této zakázce nás příjemně potěšilo, že i nováček jako my, může po boku zkušeného grafika za pár dní prezentovat profesionální animované video.

Doporučil byste mé služby ostatním?

Práci paní Veroniky Mašínové bez váhání doporučujeme. Pomalu plánujeme další objednávku služeb a máme naprosto jasno, kam se znovu obrátit. :-)

Video

Závěr a zhodnocení

Celkově jsem na videu strávila 10 hodin. Na začátku jsem dostala hrubý scénář, od kterého jsme se už odpíchla a kreativně ho převedla do animovaného videa. Další fáze už tak byly laděním prvotního výtvoru – zkracováním, hledáním nejvýstižnějších slov a vět nebo dotvářením scén. Použila jsem firemní barvy – žlutou a černou. Přátelský a systematický přístup pana Milana byl velmi příjemný a celou práci mi tak zjednodušoval. Z videa máme oba radost a věřím, že se bude líbit i všem zákaznicím.

Chcete také své animované video? Nejste si jití, zda by vám bylo ku prospěchu? Tak si o tom, jak moc vás může video podpořit,  přečtěte tady. :-) 

Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!

Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

Chcete poznat sílu fotek a obrázků? Objevte ji ve vedeném on-line kurzu.

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů