Příběhy webů #10: Mohl jsem “chtít cokoli”, ptát se na cokoli. To bylo úžasné! Přesně tohle jsem hledal

Příběh #10

Fakta

Majitel: Alexej Byček
Zaměření: Koučink a mentoring
Objednávka: Kompletní re-design webu
Požadavky: Nový web v souladu s Alexovými představami a povahou
Speciální prvky: U Alexe se dělalo hodně grafiky, většina coverů u produktů jsou komplet nové. Alex si také sám dodal a vymyslel jako ústřední znak srdce. Vytvářelo se nové logo.
Web: www.alexejbycek.cz

Příběh

Když mi Alex napsal, že si chce ode mě nechat předělat web, byla jsem nadšená. S předělávkou webů mě oslovují především ženy a já si pro letošek zapřála dělat web pro muže. No jo. Ale 2 dny před domluveným termínem, kdy jsem měla začít, mě přepadl strašný strach. Tak velký, že jsem už začala Alexovi psát, že to zrušíme, že to nedám. Naštěstí mu tento mail nikdy nedorazil. 

Je zcela normální, že před velkýma výzvama, které nás přesahují, prožíváme strach. A posuneme se jedině tím, že ho překonáme. Že jednáme jemu navzdory.

Ale když přišlo tvrdé na tvrdé, měla jsem najednou pocit, že v ženských webech se cítím bezpečně, že ženám jako bytostem lépe rozumím a umím se na ně nacítit. A tady najednou byl muž s několika velmi jasnými představami a já měla pocit, že nevím, co mám dělat. :D Ale zpracovala jsem si to a s velkou pokorou a bázní jsem se do toho vrhla.

A jsem za to moc a moc vděčná. Spolupráce s Alexem byla jiná (jak jinak, je to muž :D) a byla opravdu skvělá. Vnímala jsem mezi námi otevřenost, upřímnost, nikdo si na nic nehrál, nechodili jsme kolem horké kaše, každý jsme mohl vyjádřit, jak na nás věci působí, jak je vidíme a vnímáme a s respektem spolupracovat až ke konečnému výsledku. Kterým je web, který je v nádherném mužském designu a energii.

Musím na Alexe říct, že sám na sobě v průběhu spolupráce hodně zamakal. Rostl mi před očima. Zamakal i na mnoha dalších úrovních, které nejsou na první pohled vidět. Postavil se do roviny, že je profík a dal si do pořádku třeba mailové šablony, youtube kanál a další věci. Měla jsem vždy radost, když mi psal, co vše si udělal, aby vydával jednotné poselství ve smyslu: jsem tu pro vás a jsem profesionál. Jo, tohle mám ráda. :)

Často mi svými upřímnými slovy vehnal slzy do očí nebo vykouzlil úsměv na rtech. Třeba:

Moc děkuji! Je to paráda, ani nevím, co napsat, protože slova mi na tuhle práci a posun přijdou málo. :-) 

Nebo...

Jsi úžasná, fakt jsou ty stránky najednou neuvěřitelné. I můj pocit z toho, co dělám, je najednou o level výš. :-) 

Tohle je u mužů celkem vzácné a troufnu si říct, že i tohle je esence, která z něj dělá úspěšného kouče, kterého bych s klidným vědomím sama doporučila.

Spousta grafiky

Na Alexův web se dělalo hodně grafiky. Prakticky všechny covery k produktům se předělávaly a zároveň vznikaly nové produkty a k těm se dělaly zbrusu nové. V tomhle mi dal Alex zcela důvěru a všechny covery jsem udělala “na první dobrou” – jo, hrála jsem si s nimi, hledala nejlepší  fotku, snažila se docílit feelingu, který jsem vnímala, že to má mít, prostě mazlila se s nimi do posledního detailu. Ale pak, když jsem svůj výsledek předložila, byl Alexem vždy přijat. Až mě to občas překvapilo. :D Žádná připomínka. 

A pak jsem si uvědomila, že je to tak zcela správně. Byla jsem na něj napojená, vnímala jsem jeho přání a potřeby a každou grafiku, kterou jsem dělala, jsem dělala tak dlouho, dokud jsem nebyla vnitřně spokojená. A pak ji Alex jen jednoduše přijal. Jak snadné. :D 

Fotografie jako základ webu

Důležitým prvkem pro celý web byly Alexovi nové fotografie, které v průběhu redesignu nafotil a které se použily i na web jeho ženy Terezky, který se předělával ve stejný čas. Fotografie je Alfa a Omega webu. Nikdy nemohu web vytáhnout na profi úroveň, pokud má klient špatné nebo neprofesionální fotky. Nedobrá fotka shodí i ten nejdokonalejší design. Nezachráním to.

Proto pokud uvažujete o novém webu nebo chcete redesignovat stávající, začněte fotografiemi. Popřemýšlejte o směru a feelingu, který chcete fotkama vyjádřit a zprostředkovávat a pak si najděte fotografa, který to  do vašich fotek dostane a nafotí vás opravdu dobře a kvalitně. I kdybyste za ním měli jet přes půl republiky. Ve fotkách kompromis určitě nedělejte! 

Fotka vám přinese dvojí službu. Když budete mít skvělý design stránky a dáte na ni nekvalitní nebo špatnou fotku, shodí to komplet celé, celkový dojem spadne. A naopak. Když budete mít design stránky nic moc a dáte na ni skvělou profi fotku, tak ona to hodně odladí a zastíní nedostatky a celkový dojem pak bude o dost lepší.

Proto pamatujete: Dobré fotografie na web jsou absolutní základ, kterým se začíná. 

Rozhovor

Ten si určitě přečtěte!

Proč ses rozhodl oslovit právě mě pro vytvoření nového webu?

Věděl jsem o tobě přes PZP (Podnikání z pláže). Nevím jak, ale vlastně už v rané fázi na začátku 2017 jsem si všiml, co děláš. Další velmi pozitivní vzpomínka na tebe byla, když Jana Kochová vyhrála plážovou výzvu, tam jsem si prohlédl víc webů, co jsi dělala, zjistil, že jsou opravdu každý unikátně jiný, a tam už jsem věděl, že tě musím oslovit.


Akorát tehdy byla jiná finanční situace, a samozřejmě i v podnikání jsem se teprve hledal - myslím, že pořádně jsem našel, co, pro koho, a jak chci dělat - do toho jsem pořádně šel až v první půlce tohohle roku. No a to taky byla doba, kdy jsem tě oslovil. :-) Samozřejmě, že mám web na Miowebu, a ty se specializuješ na Mioweb, to byl druhý zásadní bod. :-)

Měl jsi ze spolupráce nějaké obavy? Bál ses něčeho? Řešil jsi v sobě nějaké strachy, otazníky apod?

Obavy jsem měl spíš z toho, že jsem si nebyl jistý, jakou mám vlastně představu já, a co teda s tím ty můžeš dělat - a zároveň z toho, že mi "uvidíš do kuchyně", že ty věci nemám až tak pořádně, a některé dost amatérsky udělané. To ale nebylo nic, co bych nepřekonal - spíš že se ptáš na obavy. :-). No a na podobu webu, tagliny, texty, fotky, grafiku - na ty hlavní motivy jsem přišel, a zas, co jsem nevěděl a nechal "volně", tak jsi skvěle dodělala ty.


Ze začátku jsem samozřejmě nevěděl, co a jak, ale byl jsem spíš nadšený, že jsem do toho "fakt šel", a po prvním skypu už jsem neměl obavy vůbec. Byla jsi přesně ten typ člověka "mezi designem a marketingem", který je na to potřeba. Design musí zohledňovat marketing, a to jsem hrozně chtěl, aby tak bylo - a ono to tak opravdu dopadlo. :-)

Co jsi od spolupráce očekával? Měl jsi nějaké konkrétní přání a představy? Co bylo pro tebe důležité?

Jak už jsem řekl - propojení designu a marketingu, což bylo na 200 % splněno. :D A potom taky, aby tam byl tvůrčí přístup z tvé strany. Po zkušenostech s Fiverrem, kdy mi ti lidi - i ne za tak malé peníze - dodali prostě kýčovitou podobu něčeho, a já pak musel při revizích "zachraňovat, co se dá", tak tady to bylo přesně naopak. V oblastech, na které jsi profík, jsi mě perfektně navedla k tomu, co bude pro web nejlepší - co mám po tobě vlastně chtít. :-)

Splnila naše spolupráce a pak i výsledek tvoje očekávaní?

Ne. Vtip. :-))) Samozřejmě, že ano. Očekávání to naprosto překročilo. V průběhu se objevily věci, které jsem nečekal, a tak jsem dodělával některé produkty, texty a věci, ale o to profesionálněji teď web vypadá, a posunul jsem se tak strašně moc nejen ve vzhledu webu, ale i ve svém podnikání.

Co nejvíc oceňuješ v naší vzájemné spolupráci?

Otevřenost. To, že jsem mohl "chtít cokoli", ptát se na cokoli, co nemuselo souviset jen s designem, ale i s podnikáním, marketingem, s tím, jak působí, a co je lepší pro moje klienty. To bylo úžasné! Přesně tohle jsem hledal.

Bylo něco, co tě speciálně potěšilo (udělalo radost), překvapilo, obohatilo?

Šipka u kalhot? :-)) Naučil jsem se i sám s Miowebem spoustu věcí. Taky bylo skvělý, že když jsem věděl, že potřebuješ nějaké materiály, abys pokračovala s redesignem, tak jsem je musel vytvořit kvalitně a zároveň rychle. Během téhle spolupráce jsem udělal věci, které by mi jinak trvaly tak půl roku.


Zde si to teda žádá dovysvětlení k šipce u kalhot. :D Totiž vytvořila jsem na některých stránkách šipku, což není nic speciálního, ale... když se ta stránka zobrazila na mobilu, vyšla ta šipka přesně pod Alexovo tělo od pasu níž. :D Smějeme se tomu furt a furt. 

Doporučil bys bajecnyweb.cz a jeho služby ostatním?

Jednoznačně. Pokud má někdo Mioweb a online podnikání, tak ty máš přesně to, co takový člověk potřebuje - znalosti systému a grafiky, velké zkušenosti s marketingem a tvůrčí přístup, kdy se naladíš na toho člověka a děláš mu web na míru. Zároveň s tebou člověk přímo při tom redesignu posouvá svoje podnikání a může se leccos naučit. A výsledek je lepší, než v mých představách! :-)

Video před a po

Závěr a zhodnocení

Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet vytvořit web pro muže. S výsledkem jsem nadmíru spokojená. Stejně tak spoluprací s Alexem, který byl otevřený a respektující, takže se mi s ním dobře pracovalo a tvořilo. Rozdíl mezi původním Alexovým webem a výsledkem je obrovský. Původní web Alexe vůbec neukazoval jako profíka, působil lacině a zastarale, chyběla jakákoliv osobitá esence. Současný web je v souladu s Alexem a jeho dary a schopnostmi, odráží jeho profesionalitu i poctivý přístup ke klientovi. Má osobitého ducha i mužnost.  Tak jaký muž asi bude další – těším se. :)

Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!

Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

Chcete poznat sílu fotek a obrázků? Objevte ji ve vedeném on-line kurzu.

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů