Naučte se sami tvořit báječný web ve Škole webu. Více informací >>.
Všechny tipy, které vám předávám a budu předávat vycházejí z praxe. Z toho, co vidím na webech klientů. A je jedno, zda je to „běžný“ on-line podnikatel, nebo velcí on-line hráči. Jsou nešvary, které opravuji stále. A toto je jeden z nich. ↓↓↓
Nemám nic proti smajlům, sama je ráda v textu používám, hlavně tento :) nebo tento :D. WordPress má automaticky nastavený takový nešvar, že zápis smajlíků převede do grafické podoby. A tak namísto :) se na webu objeví 🙂. A možná si to ani neuvědomujete, ale výsledný výzor a dojem vašeho sdělení (a potažmo vás samých) se v tu ránu dostává do zcela jiné kategorie.
Od záměru, kdy chcete zmírnit dopad nějakého sdělení, které v psané podobě může vyznít i jinak a právě usmívající smajlík tomu dodá tu přátelskost a dotáhne to, jak jste to mysleli, tak díky žlutému smajlíku to hodíte do neprofesionality a určité dětinskosti. Hrůzně to působí na profi webech, na prodejních stránkách nebo odborných článcích. A ani ve vašem osobním příběhu, kterým chcete podpořit svou expertnost a to, že svému oboru a práci rozumíte, vám to dobrou službu nenadělá.
Největší zlo je to v nadpisu.
Barevní smajlící patří na sociální sítě, tam si je nechme a užívejme, ale na web, kterým chcete působit profesionálně, prostě nepatří. I kdyby ten smajlík byl úplně nejvíc neroztomilejší na celým světě.
Můj návod je pro ty, kterým běží web na Wordpressu (WP) s jakoukoliv šablonou, tedy třeba i s Miowebem.
:-)
a :-P
do grafické podobyA teď už smajlíky můžete v klidu používat. :)
RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB