Příběhy webů #8: Než jsem se rozhodla tě oslovit, uplynulo několik měsíců

Příběh #8

Fakta

 • Majitelka: Jana Mikulec
 • Zaměření: výuka angličtiny, česká verze webu jazykové školy ve Španělsku
 • Objednávka: Nový design webu
 • Požadavky: Profi vzhled
 • Speciální prvky: Space ikonky
 • Web: www.janamikulec.cz

Příběh

Jana je maminka 3 dětí, která žije ve Španělsku, kde si splnila svůj sen a založila jazykovou školu. Španělská verze webu jí už nějaký čas fungovala, česká verze byla celkem novinka. Vnímala, že je potřeba se posunout dál a požádala mě o nový design svého českého webu, který se pak přenášel i na španělskou verzi.

Jana byla klientka, kterou jsem vlastně vůbec neznala. Proto mi spolupráce s ní přinesla nové výzvy, postřehy a uvědomění. Hlavně její odpovědi na mé otázky v rozhovoru níže byly pro mě překvapivé a velmi obohacující.

Práce na jejím webu mě hodně bavila. Měla jsem zjednodušený výběr barev, nemusela jsem je hledat, protože se braly z jejího firemního loga, přímo jsem si je tam nabírala. Jedinou barvu, kterou jsme spolu ladily, byla světle žlutá, původní oranžovo-béžový odstín se Janče ve větší ploše nelíbil, byť v logu tato barva obsažená je.

Logo přímo vybízelo k hrátkám s designem a proto jsem jí vytvořila space fun ikonky, které k ní prostě patří a webu sluší.

Potrápila mě úvodní fotka k jejímu příběhu. Kompozičně nejlepší byla barevně absolutně neladící k webu a rušivá.

 • Zkoušela jsem jí použít v černobílé variantě, nesedělo to. Jany web je barevný a všechny fotky na webu má v barvě, bylo to jak pěst na oko.
 • Tak jsem zeď, která byla za ní jednoduše obarvila. Jenže teď zas fotka působila tak nějak retro a Jana tam vypadala unile. Hmm.
 • Nakonec jsme našli fotku nesoucí nejlepší vypovídající hodnotu i emoci a i ve velikém rozlišení, takže se nakonec použila úplně jiná. :-)

Fotky na webu musí ladit a zapadat do celkového rámce. Nevybírejte jen tak nějaké. Přemýšlejte, zda ladí nejen s danou stránkou, mají vazbu na text, ale zda ladí i s celkovým designem a stylem webu. Nebojte se mít v obrázkové prezentaci svůj unikátní styl. 

Vyzkoušela jsem si také nový cizí jazyk, konkrétně Španělštinu a bylo to jednoduše dobrodrůžo. :-) Do stejného designu se totiž nahazoval i Jany španelský web, který nebyl ale totožnou verzí českého. Hodně si udělala Janča sama dle české předlohy, ale na některé věci mě potřebovala a tam jsem si musela najít systém, jak to zvládnout, páč španělsky neumím ani slovo. :-D Dopadlo to dobře – http://funspace.es/.

S webem a jeho novým designem jsme také slaďovaly facebookovou stránku, proto jsem tvořila nový FB cover.

Samozřejmostí bylo i vytvoření nových náhledů pro sdílení stránek nebo webu na Facebooku.

Rozhovor

Proč ses rozhodla oslovit právě mě pro vytvoření nového webu?

Vlastním s manželem jazykovou školu a podnikám už pátým rokem. Zpočátku jsem webu nepřikládala takovou váhu, jelikož většina nových klientů přichází na doporučení těch stávajících, takže jsem to moc neřešila. Pak jsem se však zapsala na kurz Podnikání z pláže a začala si uvědomovat, že i web má svou nemalou roli na trhu, zejména v dnešní době.

A tak jsem se pustila do jeho tvoření, vůbec to však nebylo, to co jsem chtěla. A právě v tom jsem narazila na nějaké stránky, kde bylo dole v patičce napsáno desing by Báječný web. Zašla jsem na tvé stránky a začala tě poznávat a odhodlávat se k akci.

Měla jsi ze spolupráce nějaké obavy? Bála ses něčeho? Řešila jsi v sobě nějaké strachy, otazníky apod?

Ano, měla a hodně. Bála jsem se, že to bude stát moc peněz a že výsledek nesplní má očekávání. Než jsem se rozhodla tě oslovit uplynulo několik měsíců, kdy jsem pořád přešlapovala a odhodlávala se.

Co jsi od spolupráce očekávala? Měla jsi nějaké konkrétní přání a představy? Co bylo pro tebe důležité?

Chtěla jsem, aby moje stránky vypadaly profi a byly atraktivní pro návštěvníka webu. Řekněme, že stránky potřebovaly nové šaty. Ano, chtěla jsem, aby vše do sebe zapadalo, aby to byly stránky, které se dobře čtou a přitáhnou pozornost. Důležité pro mě bylo, abych se s tím cítila identifikovaná.

Splnila naše spolupráce a pak i výsledek tvoje očekávaní?

Ano, na 100 procent. Jsem nadšená z nových stránek a z naší spolupráce. Cítila jsem se jako malé dítě, co má radost z nové hračky. Musím přiznat, že jsem se na web pořád dívala a přepínala v nabídkách....jednoduše řečeno nemohla 
jsem se vynadívat na to dílo. :-)


Také jsem požádala své kamarádky o zpětnou vazbu a všechny se shodly, že tenhle design vypadá daleko víc profi než ten bývalý.

Co nejvíc oceňuješ v naší vzájemné spolupráci?

 • ⇨ Umět dodržet lhůtu na dodání služby, to je pro mě opravdu moc důležité, jsem v tomhle trochu pedant.
 • ⇨ Umění naslouchat zákazníkovi, co si přeje.
 • ⇨ A v neposlední řadě profesionalitu, aby vše bylo tak jak má co se týká videí, facebookových  atributů atd. Věci, které jsem já jako lajk, vůbec nevěděla.


U Jany a jejího nového webu jsem si silně uvědomovala, jak zdánlivé detaily můžou výsledný dojem zcela zničit. Třeba video - když jsem ho vložila na nově udělanou stránku, náhle se tam objevil fakt nehezký náhled. :-D Tak jsem hned vytvořila nový, zapadající do nového designu.

A pak se stalo, že jsem si to video pustila a najednou na mě dýchla neprofesionalita a nekvalita. Jana byla úžasný klient, učenlivá, otevřená. Takže jsem se nebála s ní o tom mluvit. Poradila jsem jí, co z videa vynechat, na co se naopak soustředit a během dvou dnů měla Janča video správně natočené a mohlo se na stránku s klidným svědomím vložit.


Zajímavým postřehem pro mě byl moment, kdy mi Jana sama řekla, že když si to video na té nové stránce pustila, viděla, že je na předělání. Ano, takhle totiž nový design webu přesně působí: zvedá samotným majitelům laťku kvality jejich vlastní práce. A to je skvělé.  

Bylo něco, co tě speciálně potěšilo (udělalo radost), překvapilo, obohatilo?

Ano, udělalo mi radost, že jsi byla Verčo otevřená mým připomínkám, že jsi mi řekla, co je potřeba doladit, jak nahrát  video....Prostě jsem měla pocit, že se dokážeš vcítit do mých potřeb a také mě navést na tu správnou cestu.

Doporučila bys bajecnyweb.cz a jeho služby ostatním?

Ano, bez jediného zaváhání doporučuju. Zejména proto, že zákazník si ušetří spoustu času, který může věnovat svému oboru. Já nad webem trávila hodiny a výsledek? Pocit, že to pořád není ono, že web potřebuje vyladit. Nevěděla jsem jaké barvy a v jakém rozložení je použít a chybělo mi spousta dalších informací.


Nyní se s novým webem cítím identifikovaná a věřím, že i naši klienti nový look ocení.

Video

Závěr a zhodnocení

Čekají nás sice ještě nějaké dotahy a vytvoření úvodní strany celého webu, ale celkově se to povedlo. Mám velkou radost z otevřenosti, s jakou Jana odpověděla na mé otázky v rozhovoru. Je skvělé, že svoje strachy překonala. Díky tomu má nyní web, který jí i její školu skvěle reprezentuje a na kterém se cítí dobře ona i její studenti. Fun space design tak není jen na zdi budovy školy, ale mohl ožít i virtuálně. :-)

Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!

Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

Chcete poznat sílu fotek a obrázků? Objevte ji ve vedeném on-line kurzu.

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů