TOP Proměna roku 2017

Příběh #9

Původně jsem chtěla z minulého roku vybrat TOP 3 proměny, ale bylo to nějaké krkolomné. Tady u toho webu jsem měla jasno, už když jsem ho viděla poprvé. Bylo mi jasné, že je to adept na tuto pozici a výsledek to jen potvrdil. A tak se nebudu nutit vybírat nějaké další a jednoduše vyhlásím jen první místo. :)

TOP PROMĚNA ROKU 2017

www.jana-sandova.cz

Fakta

  • Majitelka: Jana Šandová
  • Zaměření: Výuka angličtiny (v budoucnu dalších jazyků)
  • Objednávka: Re-design webu
  • Požadavky: Celková změna
  • Speciální prvky: U Jany se dělala celková “identity corporate” – tedy barvy, fonty, logo, 3D covery, šablona e-mailů, FB brand… Vymyslela jsem hravé kosočtverce jako spojovací prvek.
  • Web: www.jana-sandova.cz

PŘED / PO

Příběh

Jana mě oslovila s tím, že by si chtěla nechat předělat web. Na skype konzultaci jsem se téměř nic nedozvěděla. :D Jana neměla žádnou konkrétní představu, požadavky, přání. Jednoduše vsadila vše na jednu kartu a tou jsem byla já. Nechala, ať jí sama najdu směr, vizáž a dala mi plnou důvěru. No musím říct, že těch pár větiček, co jsem si poznamenala do svého bloku po naší konzultaci jsem skenovala mnoho dní a snažila se z nich aspoň něčeho chytit. :D Pak přišla fáze sezení před monitorem s výsledkem…prázdné stránky. :D

Nakonec jsem se ukotvila, navrátila se k osvědčeným metodám a způsobům a jednoduše začala.

Kreativita se totiž nad prázdným papírem / monitorem špatně spouští. Je potřeba začít, jakkoliv, cokoliv, prostě psát, malovat, hrát si s barvami, dělat cokoliv, jen aby to prázdné místo nebylo prázdné.

A pak se to vždy v jeden moment zlomí a začne se to skládat, ukazovat směr, dávat smysl. 

A přesně tak to bylo i tady. Zkoušela jsem, kombinovala, koukala, přemýšlela, mazala, začínala znova až najednou jsem měla ty správné barvy, naskočily mi  tam kosočtverce a už to jelo. :D

S Janou byla spolupráce velmi příjemná. A mě hodně bavila. Bavil mě Jany přístup v tom rozsahu, co vše chtěla změnit a předělat a jak rozuměla tomu, že web je jen jeden z článků. Rozhodla se plně postavit za sebe, své podnikání a to co dělá a dát jasně najevo, že je profík ve svém oboru. A web byl jeden ze zásadních komunikačních kanálů, kterým tohle potřebovala dát lidem venku vědět. Tak jsme se do toho pořádně obuly.

 

Brand design doplňků

Hravost, profi vzhled, odvaha v barvách, sjednocení, promyšlené detaily, to vše vytvořilo skvělý výsledek, který sama Jana postupně zakoušela v reálu úžasným způsobem:

Jinak musím říct, že díky krásným stránkám mám víc kontaktů v databázi i objednávek. To by se možná mohlo ještě přidat do článku, protože třeba počet kontaktů se mi od září zdvojnásobil.

Zdvojnásobil - během cca 2 měsíců! To mi Janča psala někdy v listopadu. A 7.1.2018 mi napsala: 

Ahoj Veru, moc děkuji. Jinak musím pořád stráááášně moc děkovat za krásný web. Pořád mi přibývají kontakty, ale od ledna mám každý den několik objednávek, to je fakt super. Ještě pořád se divím. :)

Na naši spolupráci mám krásnou zhotněnou vzpomínku. Jana mi totiž jako poděkování namalovala obraz. Mám ho moc ráda, visí mi v úrovni očí v mém pidi pracovním koutku a připomíná mi, že dělat lidem báječné weby je skvělé a má to smysl.

Rozhovor

Proč ses rozhodla oslovit právě mě pro vytvoření nového webu?

Věděla jsem, že potřebuji nový a hezký web. Chtěla jsem profesionála, s osobním přístupem a na facebooku jsem zaznamenala video, na kterém byla prezentována změna webu.

Proměna webu byla úžasná. Vše mělo svou logiku, opodstatnění, důvod. Řekla jsem si, že přesně to chci také. Sjednotit web a předělat web, tak abych si zároveň vybudovala svou značku – obrázek, design podle kterého budu rozpoznatelná.

Měla jsi ze spolupráce nějaké obavy? Bála ses něčeho? Řešila jsi v sobě nějaké strachy, otazníky apod?

Bála jsem se, že budeš mít tolik práce, že nebudeš mít na můj web čas (to když jsem viděla na kolika projektech pracuješ).

Co jsi od spolupráce očekávala? Měla jsi nějaké konkrétní přání a představy? Co bylo pro tebe důležité?

Chtěla jsem, aby můj web vypadal profesionálně. Jak jsem již psala, chtěla jsem, aby byl sjednocený design. Můj původní web byl takový „každý pes jiná ves“ . Chtěla jsem, abych mohla co nejvíce lidem pomoci a vysvětlit princip jazykových kartiček, aby si je stáhli, začali používat, popř. tvořit sami. 


Chtěla jsem, aby se tito lidé, když přijdou na můj web cítili dobře, aby je můj web vítal. Prostě, aby vše působilo příjemně.

Splnila naše spolupráce a pak i výsledek tvoje očekávaní?

Naše spolupráce a hlavně výsledek mé očekávání určitě splnila, dokonce předčila. Jsem nadmíru spokojená :). S výsledkem jsem velmi spokojená. Novými webovými stránkami se pořád kochám.

Baví mne tvořit další materiály pro studenty, protože vím, že pro ně, i díky takto udělaným stránkám, budou atraktivnější.

Co nejvíc oceňuješ v naší vzájemné spolupráci?

Na naší spolupráci oceňuji to, že jsi mi rozuměla :).  Myslím tím, že stačilo jen naznačit, co si přeji, ty jsi to pochopila, rozvedla dál a vytvořila. Úplně první rozhovor jsi vedla krásně jasně, srozumitelně a zároveň jednoduše, takže jsme se shodly.


Celá spolupráce vlastně nádherně plynula bez zádrhelů. Bylo to příjemné. Návrhy se mi líbily a už od začátku jsem se těšila, až bude web celý hotový.

Bylo něco, co tě speciálně potěšilo (udělalo radost), překvapilo, obohatilo?

Přemýšlím, přemýšlím, jestli bylo něco speciálního, ale nic mne nenapadá, protože vše bylo prostě super, takže to nemohlo být ani lepší, nebo si neumím představit, že by to mohlo být ještě lepší.

Doporučila bys bajecnyweb.cz a jeho služby ostatním?

Báječný web bych ostatním doporučila a také to dělám. Skvělá práce. Skvělý výsledek. Já bych nad webem strávila mnoho hodin a takového výsledku bych nedosáhla. Jsem moc ráda, že jsem si tě vybrala a že mám také báječný web. Moc děkuji.

Video

Závěr a zhodnocení

Proměna, kterou prošel Jany web je ohromná. Nepřestává mě to překvapovat. Je jasné, že i Janiným klientům je u ní na webu dobře a že se podařilo vytvořit prostředí, které návštěvníky webu nejen zaujme, ale přesvědčí i o kvalitě nabízených produktů a rádi si je stáhnout nebo koupí. Mise splněna. :)

Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!

Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

Chcete poznat sílu fotek a obrázků? Objevte ji ve vedeném on-line kurzu.

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů