Naučte se sami tvořit báječný web ve Škole webu. Více informací >>.

Členská sekce s Miowebem Lite

„Členská sekce“ je třeba dát záměrně do uvozovek, protože o plnohodnotnou sekci se opravdu nejedná. Ale ráda přemýšlím, jak vyřešit klientův „problém“, jeho potřebu s tím, co má aktuálně k dispozici. A to byl případ i Dity, která má Mioweb bez modulu členských sekcí. Nelze tam dělat členské sekce, kde by byl obsah chráněný. Chybí tam speciální elementy pro plnohodnotnou tvorbu, ze kterých lze stránky vystavět. Ale to bych nebyla já, abych to nevyřešila. :) Se vším jsem se hezky porvala.

Protože to mě dost baví: hledat cesty tam, kde zdánlivě nejsou. A vyřešit klientovu potřebu.

Členská sekce na Miowebu Lite prakticky

Níže ve videu vidíte „členskou sekci“ na Miowebu Lite navzdory velkým omezením, která tato verze má. Není dokonalá, ale je velmi plnohodnotná.

  • → Každá stránka má vlastní hlavičku. MW Lite neumožňuje udělat stránkám vlastní hlavičku, proto jsem to musela obejít přes html kód. Díky tomu všechny stránky kurzu mají svou hlavičku oddělenou od zbytku webu.
  • → Úvodní stránku jsem zabezpečila heslem, aby se do kurzu nedostal nikdo nepovolaný.
  • → Uvnitř jsem stránkám dala speciální nastavení, aby se nedostaly do indexu vyhledávačů a aby se tak k tomu obsahu nedostal nikdo, kdo ho nebude mít zaplacený.
  • → Pohrála jsem si taky, aby v rámci modulů měl klient jednoduché přecházení mezi lekcemi. 

Zkrátka je to nejvíc vymazlený, jak jen to v této variantě Miowebu jde. A akvarelový design jen podtrhuje celou tu nádheru. Dita si tak může už jen pohodlně navkládat vlastní obsah do jednotlivých lekcí – videa, popř. texty. 

Takhle se dá „členská sekce“ udělat i na WordPressu, pokud vám šablona umožňuje vkládat na stránky vlastní bloky (řádky) a html kódy. Rozhodně odhaduji, že to půjde na WP s Elementorem. 

A co mi k tomu Dita napsala?

Mockrát Ti děkuju Veru. JE to NÁDHERNÝ. Je to takový jemňoučký. Opravdu jsi mě nacítila... :))) V tomto je to krásné. Já nevím, seš tak šikovná...
Dita Krhovská

VIDEO

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

➤ Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!

➤ Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

➤ Váháte? Přečtěte si 12 důvodů a 3 třešinky pro báječný web.

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů