Naučte se sami tvořit báječný web ve Škole webu. Více informací >>.

Příběh #6: Když něco buduji pod svým jménem, záleží mi na tom, abych to byla já a né můj grafik nebo fotograf

Příběh #6

Fakta

  • Majitelka: Renata Pekařová
  • Zaměření: Šití
  • Objednávka: Tvorba nového webu
  • Požadavky: Vymyšlení zcela nových barev, zároveň použití oblíbené růžové, pastolové, veselé, s šicími prvky a designem
  • Speciální prvky: Ručně malované a dělané ikonky, prošívací prvky, oddělovací prvky a la štepování,  špendlíky na pozadí
  • Web: www.onlineskolasiti.cz

Renata si chtěla splnit sen – zložit On-line školu šití pro švadlenky. Tuhle vizi v sobě nosila dlouho, ale stále jí „nezbýval čas“ ji uvést v realitu. A protože nechtěla už déle čekat a vnímala, že prvním krokem je postavení webu, kde bude moci školu představit a začít pomalu plnit prvními kurzy pro švadlenky, oslovila mě s tím, že by chtěla báječný web. Realizace nám trvala skoro půl roku, ale k 1.září 2017 se web skutečně spustil a Virtuální škola šití otevřela poprvé svoje brány.

Výzva zvaná barvy

Renata si přála, aby na webu zůstala její obíbená a charakteristická růžová barva. Ruku v ruce s tím šel další požadavek, aby barvy, které vyberu, byly zcela jiné než ty, které používá na dalších svých webech. Tím se např. vyřadilo celé spektrum modré. :-D A poslední požadavek byl, aby barvy byly pastelové a veselé. Výzva jako hrom. Ale povedlo se. Růžovou doplnila sladká jemá žlutá a doplnila kontrastní a tmavší zelená.

Detily a grafika v šicím stylu

Na začátku naší spolupráce mi Renča poslala odkazy na některé zahraniční šicí weby. Z nich jsem pochopila, že se jí hodně líbí prošívání a steh. Proto jsem tyto prvky na její nový web hojně zařadila. Vymyslela jsem růžový štepovaný oddělovník, ikonky v patičce a u kontaktů jsou také prošívané. Nadpisy jsou na webu „přišité“ na kousku střapaté látky. Na pozadí se sem tam rozsypaly špendlíky (na Renčino přání pouze v lichém počtu). Ty jsem z fotografie převáděla na kresbu a některým dávala růžový nádech.

Velkým originálem je sada ručně malovaných ikon. Tady jsem o spolupráci požádala svoji nejstarší dceru, které je namalovala a já jsem je pak přenesla do počítače, zmenšila, upravila a udělala z nich ikonky.

Výsledek podle přání majitele

U tvorby webu On-line škola šití jsem si víc než kdykoliv uvědomovala, jak moc je důležité, aby se výsledek webu líbil jeho majiteli. Nikdy se totiž nezavděčíte všem. A to platí pro jakékoliv vaše dílo a práci. Pokaždé bude skupina lidí, kterým se vaše práce bude líbit a druhá, které se líbit nebude. Je to normální.

A proto u tvorby webů je pro mě to nejdůležitější, aby výsledek korespondoval s duší, vkusem a představou majitele. Je to totiž jeho prostor a já vnímám jako nejdůležitější, aby jeho opravdu byl, i když mu ho vytvořil někdo jiný. 

Proto se hodně ptám. Proto naslouchám. Proto pro mě není problém vytvářet web tak, jak si to přeje jeho majitel. Doporučuji, konzultujeme, radím, ale poslední slovo má majitel. Protože já pak z webu odejdu, ale on tam bude trávit další roky. Tak ať je to jeho, ať mu tam je dobře.

A tak mě moc potešilo, když mi Renča napsala:

Veru, web je opravdu nádherný, přesně mně na míru a mám z něj ohromnou radost!!! Děkuji za úžasnou spolupráci.
Renata Pekařováwww.onlineskolasiti.cz

A zůstala jsem s otevřenou pusou, když mi Renata asi týden poté, co jsem si tento článek připravila a čekala jsem jen na její odpovědi do rozhovoru, ty odpovědi poslala a já si je přečetla. To, kolikrát mluví o tom, jak moc pro ni bylo důležité, aby web byl její, i když jí ho dělal někdo jiný, mě ohromilo. Ta jednota v našich myšlenkách.:-D

Rozhovor

Dneska mám pro vás rozhovory dva :-). Renata ke slavnostnímu otevření Školy šití pořádala webinář. A tam mě zpovídala ohledně tvorby webu. Na závěr najdete i mé osobní přání pro školu šití a můj názor na ni. (Omluvte zhoršenou kvalitu mého obrazu a moje špatné nasvícení, už jsem poučená, jak to má být správně, tak příště. :-))

 

A tady najdete Renatiny odpovědi na mé otázky:

Proč ses rozhodla oslovit právě mě pro vytvoření nového webu?

Báječný web sleduji od jeho vzniku. Líbí se mi způsob, jakým pracuješ, jsem nadšená z výsledků tvé práce.

Přála jsem si vytvořit originální web na míru a ty jsi pro mě byla ta pravá.

Měla jsi ze spolupráce nějaké obavy? Bála ses něčeho? Řešila jsi v sobě nějaké strachy, otazníky apod?

Víš, že ani ne.
Pro mě bylo nejtěžší srovnat si v hlavě celou představu o novém webu. Stále nepřicházel ten správný impuls k tomu, abych začala. Práci s tebou jsem odkládala, no a potom to přišlo.

Poslední dny v červenci jsem si řekla, že budu otevírat školu a školy začínají 1. září. Napsala jsem ti email, že web MUSÍ být hotový 1. září a odjela jsem na tři týdenní dovolenou. Tam si sice krásně sedly všechny mé myšlenky, ale na samotnou práci jsem ti moc času nedala.

Takže jediné z čeho jsem asi měla obavy, bylo, jestli stihneš na webu vytvořit vše, co jsem si vymyslela do jeho spuštění.

Co jsi od spolupráce očekávala? Měla jsi nějaké konkrétní přání a představy? Co bylo pro tebe důležité?

Myslím si, že spolupráce se mnou v lecčem nebývá jednoduchá :). Já totiž přesně vím, co chci, a nedám pokoj, dokud to nedostanu!

Přesně jsem věděla, jak má web vypadat.
➩ Chtěla jsem po tobě vytvořit něco úplně nového, co v české ani slovenské republice ještě nemáme.
➩ Profesionální web, z kterého sálá pohoda.
➩ Web, kde budou chodit ženy odpočívat a „dobíjet“ si baterky.
➩ Chtěla jsem, aby bylo hned na první pohled jasné, čím se zabývám.
➩ Přála jsem si dát svému online podnikání novou image a živé barvy.
➩ Miluji šicí symboly a chtěla jsem je na webu.
➩ Také jsem potřebovala, abys vymyslela strukturu a technické zázemí mých online kurzů. Tady jsem věděla, jak to bude fungovat, ale netušila jsem, jak na to technicky.


Shrnuto očekávala jsem od tebe, že zrealizuješ to, co dva roky nosím v hlavě.

Splnila naše spolupráce a pak i výsledek tvoje očekávaní?

Když odpovím, že jsi zhmotnila můj sen do puntíku, bude to stačit? :-D 

Z výsledku jsem opravdu nadšená a první dny jsem byla asi nejčastější návštěvník vlastních stránek!

Viděla jsem sice do „zákulisí“ jejich tvorby, ale když se vše 1. září rozjelo „na ostro“, bylo to zase úplně něco jiného.

Když mám tvůrčí krizi, otevřu si web a nasávám jeho pohodovou atmosféru, potom se zase odseknu a jedu.

Co nejvíc oceňuješ v naší vzájemné spolupráci?

Nejvíc jsem ocenila tvou flexibilitu. Dokázala jsi mrštně sledovat moje myšlenky. Jak už jsem psala, času bylo málo a dost věcí jsem vytvářela za pochodu. Frčela jsem na kreativní vlně a psala jsem ti dnem i nocí … párkrát jsem podstatně změnila a překopala své původní plány.

Mě samotné přicházely nápady dnem i nocí a ty jsi se mnou dokázala držet krok.
Byla to opravdu velmi intenzivní spolupráce. Vzpomínám si, že jsem ti napsala v 1 hodinu ráno a ty jsi mi obratem odpověděla, potom jsme asi hodinu řešily můj nový nápad.


Tohle musím potvrdit. :-) Především poslední týden před spuštěním byl pořádná jízda. Vzpomínám, jak jsem si řekla: "Super, máme hotovo." A pak přišlo pondělí, pouhé 4 dny do spuštění a v mailu jsem si četla, jak ještě tohle a tohle uděláme, jak se tohle mění a tohle přibude... :-D 

Bylo něco, co tě speciálně potěšilo (udělalo radost), překvapilo, obohatilo?

Čtyři weby jsem si postavila sama. Velmi mě obohatil pocit přenechat tuto činnost někomu jinému. Osvobodit se od té povinnosti, která mi brala neskutečně moc energie a odváděla mě od práce, kterou mám ráda.

Překvapilo mě, jak snadné je s tebou spolupracovat. Jsem spíše solový hráč. Byla jsem nadmíru spokojená s tím, jak vše báječně klapalo. Spolupráce dopadla nad mé očekávání.

Neskutečnou radost mi udělal výsledek naší spolupráce!

Doporučila bys bajecnyweb.cz a jeho služby ostatním?

Za tři roky podnikání jsem se přesvědčila, že je velmi důležité vybírat si lidi, s kterými budu spolupracovat. Najít někoho, kdo dokáže splnit mou představu a „nenacpat“ si tam tu vlastní, je opravdu těžké.

Párkrát jsem to zažila, bylo to nepříjemné, únavné a většinou i drahé. Když něco buduji pod svým jménem, záleží mi na tom, abych to byla já a né můj grafik nebo fotograf.

Milí čtenáři tohoto článku, Veronika umí poslouchat, co si přejete. Má dar, díky kterému, se dokáže „naladit“ na stejnou strunu. A vše zhmotnit na vašem webu.


Pokud potřebujete poradit, stačí říct. Je tady s reálným řešením každé situace.
Jestli to není ono, stačí napsat a společně najdete to pravé, aniž by se urazila, nebo vám dala pocítit svou nelibost.


Až zase vymyslím další nový projekt, mám jasno v tom, kdo mi bude dělat web.


Báječný web vám z celého srdce doporučuji!

Video

Závěr a zhodnocení

Všechny požadavky majitelky na web byly splněny. Mám radost z výsledku i ze speciálních prvků, které web zdobí. Líbilo se mi, že se nám podařilo i dobře zakomponovat grafiku, kterou měla Renata vytvořenou už dříve a přála si ji na web přenést. Stejně tak si některé obrázky a grafiku dělala sama a povedlo se jí to. Vlastně je to důkazem, že web, který jsem jí postavila, je skutečně v jejím stylu a duchu, protože její „věci“ s webem pěkně splynou a zapadnou. A to mě těší. :-)

Báječný web tak není jen slovo, ale realita.

Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!
Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů