Naučte se sami tvořit báječný web ve Škole webu. Více informací >>.

Příběhy webů #2: Byla jsem ohromená, cos udělala s mýma fotkama!

Příběh #2

Fakta

  • Majitelka: Mária Petrová alias babička Mary (pravá nefalšovaná Bulharka žijící a podnikající v Čechách)
  • Zaměření: bulharská kuchyně
  • Objednávka: Výstavba zbrusu nového báječného webu s převedením a předělání obsahu ze staršího webu
  • Požadavky: oranžová barva (podporující chuť), jednoduchý pěkný web
  • Spoluúčast: Mária si sama speciálně pro tento web „vyšila“ v Excellu tradiční květinovou bulharskou výšivku, kterou jsem pak použila jako paspartu napříč webem

Marie se na mě obrátila ve chvíli, kdy řešila svůj osobní web a chtěla z něj oddělit vše, co se týká vaření a kuchařky a převést to na nový web bulharske-dobroty.cz. Obsah se tedy bral z původního webu a byl základem pro vytvoření struktury webu nového, která je velmi jednoduchá – má pouze 4 stránky.

Hlavní barvu si Marie přála oranžovou – podporuje chuť a trávení. Bylo jen potřeba najít a namíchat ten správný odstín, který bude veselý, ale ve větší ploše nebude tahat za oči. Byl to trochu oříšek, ale nakonec jsem ho našla k naší oboustranné spokojenosti.

Texty si Majka dodala sama, má osobitý a stále trochu cizinecký styl :-).

 Zásadní změnou prošla prodejní stránka Bulharská kuchařka, která se přenášela z původního webu. Velký důraz jsem kladla na kvalitu fotografií, kdy některé prošly výraznými úpravami, u jedné jsem dokonce dodělávala tu červenou dečku, aby všechny pěkně ladily. :-) 

Marie si přála zachovat básnický styl, proč ne :-)? Důležité bylo udělat ze všech informací přehlednou, pěknou a hlavně pochopitelnou stránku. Což se myslím moc povedlo, však se koukněte níže pak na video před a po, tady je změna galaktická :-).

Velmi zajímavým prvkem webu je květinová pasparta, která se stala dominantním výrazovým prvkem. To, že je navíc typicky bulharská, krásně web doplní.

Mária si nyní svůj web obstarává a spravuje sama.

Rozhovor:

Proč ses rozhodla oslovit právě mě pro vytvoření nového webu?

Musím se tady podělit, jak hezké mám nové webové stránky. Ty staré moc dobře nevypadaly, potřebovalo to osvěžení. Potřebovala jsem pomoc, nestíhala jsem. Jsem moc ráda, že jsi zrovna založila svůj báječný web a já se to dozvěděla. Ohromně se mi tvé stránky líbily! Tak jsem tě oslovila a domluvily jsme se na spolupráci.

Měla jsi ze spolupráce nějaké obavy? Bála ses něčeho? Řešila jsi v sobě nějaké strachy, otazníky apod?

Ne, žádné obavy a strachy jsem neměla, protože vím, že všechno se dá předělat. K obavám nebyl důvod, přece vím, že jsi profík, mám v tebe důvěru. Plně jsem ti důvěřovala, že stránky budou vypadat suprově a stejně dobře jako ty tvoje. Byla jsem si naprosto jistá, že dáš všechno ze sebe.

Co jsi od spolupráce očekávala? Měla jsi nějaké konkrétní přání a představy? Co bylo pro tebe důležité?

Pro mě byla důležitá jen barva, protože obsah jsem už měla a byla jasná struktura webu, žádné jiné požadavky jsem neměla. Čekala jsem ještě nějaké otázky a byla jsem tak překvapená, že ses mě po pár dnech rovnou zeptala, co na to říkám. To jsem se nestačila divit! Tak rychle jsem měla první výsledek nového webu. Byla jsem ohromená, jak z mých ne tak kvalitních fotek jsi udělala opravdový zázrak, nevěřila jsem, že jsou to ty samé fotky. Moooc hezký! Verčo, moc, moc, moc děkuji!

O požadované barvě už řeč byla a najít dobrý odstín k vzájemné spokojenosti se nám podařilo. :-) 

Splnila naše spolupráce a pak i výsledek tvoje očekávaní?

Nadmíru! Opravdu jsem se nestačila divit, jak se prodejní stránka změnila, to je asi ta největší změna webu a tak je to perfektní. Nejvíc se mi líbí to kouzlo grafických prvků, které jsi tam vložila - velmi působivé! Věrčo, já se považuji za dítě Štěstěny, že tě znám! Prostě vím, že kdykoliv budu potřebovat poradit nebo rovnou udělat nějaké webové stránky, mám se na koho obrátit.

Co nejvíc oceňuješ v naší vzájemné spolupráci?

Říkala jsem, že jsem obsah měla, ale do toho si na prodejní stránce tak trochu zasáhla. Neměla jsem úplně jasno, jakou formou tam dát bonusy a měla jsem jinou představu. Tak jsi to krásně nasměrovala a podala trochu jinak, a ta pomoc pro mě byla velmi přínosná, i když jsem pak měla co dělat, abych to sladila stylisticky s celým textem. Za to jsem ti moc vděčná, protože tak vše do sebe krásně zapadlo. Samozřejmě, jsem moc vděčná i za to, že i do budoucna se budu moci spolehnout na dobrého profesionála s citem pro detail a celkové sladění vzhledu a funkčnosti webu. Poslal tě pán Bůh!

Bylo něco, co tě speciálně potěšilo (udělalo radost), překvapilo, obohatilo?

Ano, speciálně mě potěšilo úplně všechno! Tady budu muset zopakovat to, co jsem už řekla - jak čistý design, tak krásně zpracované obrázky, vkusně seřazené grafické prvky (prostě jsi je pro mě vytáhla na svět :-)) a to nalajnování bonusů na prodejní stránce. Tu nádhernou výšivku jsem si sice "vyšila" v Excelu, ale ta obrovská inspirace, když jsem to viděla je zcela tvojí zásluhou - rovnou jsi mi přivolala múzu na vytvoření této výšivky, která vše krásně doplňuje, vytváří originální bulharský styl a navozuje správnou atmosféru. Výsledek nádherný, nemám slov!

Přiznám se, že s výšivkou mě Majka překvapila :-). Poslala mi jednotlivé výšivky, které jsem pospojovala do jednolité pasparty. Potrápilo mě její napasování z vnější strany oranžových bloků (původně jsem to dala dovnitř, ale Marie si přála je mít zvnějšku), jako fakt jsem s tím laborovala, ale povedlo se.! :-) A za mě to vypadá super, perfektní oživení a originální vzhled. 

Doporučila bys bajecnyweb.cz a jeho služby ostatním?

Bez váhání. Verčo, jsi skvělá, a to je slabé slovo. Velké DĚKUJI! MOC, MOC, MOC DĚKUJI! KDYŽ TO MUSÍM VYJÁDŘIT, NESTAČÍ MI SLOVA.

Video

Závěr a zhodnocení

Marie byla klientem, u kterého se kombinovala stavba nového webu s využitím obsahu z původních stránek. Zároveň měla požadavek na hlavní barvu webu a zachování osobitého vyjadřovacího stylu. Nic z toho nebylo problém v naší spolupráci respektovat a podařilo se vytvořit srozumitelný a příjemný web. Z prodejní stránky na bulharskou kuchařku mám fakt radost. Původně tam vůbec nebyly komunikovány bonusy v podobě fyzických surovin, které je možné ke kuchařce získat, což byla velká škoda. Také některé informace byly zmatené a nejasné a i mě samotné nějakou chvilku trvalo, než jsem se zorientovala nebo z Majky vše vydolovala :-). A tak i když jsem se při tvorbě občas zapotila, mám z výsledku velkou radost.


Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!
Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů