Naučte se sami tvořit báječný web ve Škole webu. Více informací >>.

Příběhy webů #5: Uvnitř jsem věděla, že vytvoříš něco krásného, že to nebudou jen takové „suché“ stránky

Příběh #5

Fakta

  • Majitelka: Martina Doubková, lektorka jógy
  • Zaměření: cvičení jógy doma
  • Objednávka: Re-design stávajícího webu
  • Požadavky: profi vzhled, zpřehlednění, zachování zelené a fialkové barvy (tohle je velká proměna, koukněte na video na konci článku)
  • Speciální prvky: mandala, velké množství grafiky – 3d covery (a že jich bylo! :-D), bannery, mandalové nadpisy, FB obrázky – atributy, náhledy YB videí – aby vše bylo sladěno a Martina všude vystupovala v jednotné nové image
  • Web: www.jogadoma.cz

Když mě Martina oslovila s přáním předělat svůj projektový web, hned jsem se na něj šla podívat. Byla jsem hodně překvapená, kolik hodnotného obsahu Martina nabízí a zároveň v jak nehostinném prostředí je celá nabídka umístěna. Okamžitě jsem vnímala, že mi tam chybí vřelost, určitá měkkost, příjemnost, spočinutí, relax. Vlastně ten web byl pravým opakem.

Velmi brzy mi začal přicházet jako ústřední prvek mandala. Netušila jsem jaká ani kde ji vezmu a potřebovala jsem také schválení od Martiny, jak se na tento prvek a jeho možné použití na svém webu dívá. Byl schválen :-) a tak jsem se uzavřela ve svém tajném kreativním módu a čekala. Hledala jsem, zkoušela, ladila.

Mojí touhou bylo najít ústřední opakující se prvek, ve kterém budou všechny výše zmíněné atributy a který mě povede v celé tvorbě tak, aby na konci byl příjemný, neotřelý, zajímavý web, na kterém bude pohoda, vřelost a přehledně uspořádaný obsah a nabídka.  Věděla jsem přesně, co chci, čeho chci dosáhnout, měla jsem pojem o ústředním prvku, teď už jen takový detail – stvořit to jako vizuál webu. :-)

Startu kreativní tvorby věnuji extrémní pozornost. Ujasňuji si, čeho chci dosáhnout, jakou emoci a feeling chci webem vytvořit, jaké hodnoty má sdělovat, hledám barvy a jejich odstíny (pokud nejsou majitelem přesně dané), druh písma, zajímavé prvky...

Za výsledkem je tak trochu špetka nudy, hromada hledání a kopec zkoušení

Nejinak tomu bylo u webu Jóga doma. Dneska vidíte výsledek, vymazlené detaily. Ale na začátku stálo mnoho otázek, hledání odpovědí a hlavně – hledání, jak to reálně stvořit. A to je to pozadí, kdy sedím a kombinuju, zkouším, hledám, prolízám svůj kreativní PC šuplík s uloženýma elementama a nápadama. Kdy v noci nespím a jen ležím se zavřenýma očima a nechávám před sebou kroužit prvky a grafiku, o které uvažuji a dovolím jim, aby se za mými víčky seskupovaly do kreací, ukazovaly se mi na stránkách, mluvily ke mně a ukazovaly mi, jaké další doplňky, barvy, grafické prvky by se k nim hodily.

Je to zásadní čas.  U Martiny jsem začala titulní fotkou webu, zkoušela, kombinovala a hledala. Trvalo mi to 2 hodiny. 2 hodiny, kdy jsem vybírala fotku se správným feelingem a záměrem, typ písma a hlavně – tu mandalku. Až jsem došla k výsledku, který byl to ono. A který naplno otevřel tvorbu všech dalších stránek, které pak už šly jako po másle, protože základní vizuál byl dán. Proto je tak důležité to chytit na začátku. Dopřát si čas, cítění, přemýšlení, zkoušení.  Tady to bylo fakt hodně kombinací a možností, vytvoření a zase smáznutí a začínání od nuly. Jenže – dokud to není to ono, nejde přestat, nejde si to zjednodušit, nejde mít kompromis.

Malý testík pro vás

Posuďte sami, jak i na pidi detailech záleží. Těsně před cílem jsem se zasekla. Měla jsem hotovo, ale něco mi na té fotce nesedělo. Něco tomu chybělo. Zírala jsem na to, až mi to došlo! Stačil jediný klik a rázem se dojem změnil. Vnímáte to taky? Vidíte to?

Stačilo fotku Martiny vložit za mandalu a hned se celkový dojem změnil, fotka se stala živější, plastičtější, dynamičtější.

Proto se ve svém životě ani na svém webu nebojte zkoušet, kombinovat, dívat se na věci z různých úhlů. A nevzdávejte se, dokud to nebude prostě top, i kdyby to mělo být nejen několik hodin, ale i dnů. Neslevujte, chtějte pro svůj web to nejlepší.

Rozhovor

Proč ses rozhodla oslovit právě mě pro vytvoření nového webu?

Veru, rozhodla jsem se oslovit tebe, protože pro mě nejsi úplně cizí. Sice se známe jenom virtuálně, ale známe, a já tě a tvoji práci sleduji 2 roky. Viděla jsem videa, která máš na webu s proměnami webů, které jsi předělala a to mě opravdu ohromilo. Vždy to byl tak výrazný rozdíl, že jsem také zatoužila po změně. Web Jóga Doma existuje dva roky a už se mi nelíbil, bylo to nepřehledné, různé barvy a styly, chtělo to zkrátka úplně nový kabát a nějak sladit.

Měla jsi ze spolupráce nějaké obavy? Bála ses něčeho? Řešila jsi v sobě nějaké strachy, otazníky apod?

Strach jsem vůbec neměla, protože už jsem viděla práci, kterou si odvedla předtím a ta se mi moc líbila.

Co jsi od spolupráce očekávala? Měla jsi nějaké konkrétní přání a představy? Co bylo pro tebe důležité?

Chtěla jsem, aby web byl přehlednější a barevně sladěný. Jediné přání, které jsem měla, bylo mít tam zelenou a fialovo-růžovou barvu, stejné barvy, které má můj druhý web - osobní, kde píšu blog. Všechno ostatní jsem nechala úplně na tobě.


Musím potvrdit, že Martina se fakt odevzdala, důvěřovala a tím mi otevřela ideální pole k tvorbě, kreaci, svobodnému tvoření a skvělým výsledkům. :-)

Splnila naše spolupráce a pak i výsledek tvoje očekávaní?

Spolupráce s tebou byla skvělá. Máš mě úplně přečtenou. Nechápala jsem, jak jsi se dokázala tak přesně nacítit na to, jak by ten web měl vypadat. Výsledek je naprosto nad mé očekávání! Taková úžasná proměna! Tvůj první návrh mi úplně vyrazil dech. Zírala jsem s otevřenou pusou a nechápala, jak může být tak krásný. Je pro návštěvníky přehledný, vše je barevně sladěné, jemné a harmonické. Nechápu, jak jsem mohla vůbec mít ten starý web!

Co nejvíc oceňuješ v naší vzájemné spolupráci?

Měla jsem v tobě důvěru. Zkrátka jsem uvnitř věděla, že vytvoříš něco krásného, že to nebudou jen takové "suché" stránky.

Bylo něco, co tě speciálně potěšilo (udělalo radost), překvapilo, obohatilo?

Jak jsi dala všechny fotky na webu do rámečku jemné mandaly. Byl to úžasný nápad. Je to o dost lepší, než fotka v obyčejném rámečku, jak jsem měla předtím. Také ty maličké obrázky např. u mobilního čísla obrázek mobilu, u emailu obálka. To vše web osvěžilo a vypadá to více profi. Moc se mi také líbí, že u každého kurzu jsou teď po straně přímo vidět i další kurzy, které nabízím a je pro návštěvníka mnohem jednodušší se zde orientovat.


Nápad s mandalkou mi byl pro Martinu dán, měl hlubší význam. Vnesl do webu nejen originalitu, ale i detail jemnosti a harmonie. A pro mě je tak trochu i odrazem jemné duše, kterou Martina v sobě má a kterou na svém starém webu měla možná strach ukázat... 

Doporučila bys bajecnyweb.cz a jeho služby ostatním?

Bez váhání. Pokud hledáte odborníka, který vytvoří stránky přímo na míru k vaší osobnosti, Verča je ten správný člověk..

Video

Závěr a zhodnocení

Jsou weby, které mi přirostou k srdci víc. Jóga doma je jeden z nich. Martina svou práci prezentovala na webu, který nepřinášel žádnou útulnost, vřelost, harmonii ani pohodu. Tenhle feeling se přenášel potažmo na vnímání práce Martiny, tedy zákazníků na její produkty.  Jsem ráda, že se Martina rozhodla to změnit a zainvestovat do nového designu a vzhledu. Potěšilo mě, že když pak nový web viděla, napsala mi, že teď už vidí, o čem jsem na začátku mluvila (nazvala to hezky miš maš všeho, nesladěné, nehostinné).

A její: Nechápu, jak jsem mohla vůbec mít ten starý web! myslím mluví za vše. :-)

S výsledkem jsem spokojená. Emoce, dojem a záměr se do webu podařilo dát. A spolupráce s Martinou byla velmi příjemná.

PS březen 2018: Martina se cca po roce rozhodla web sama znovu předělat, proto současný stav nekoresponduje s mou prací a vytvořeným dílem.

Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!
Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů