Proč je Mioweb skvělá volba

Důvod #1

Jednoduchá a rychlá práce

Mám ráda způsob, jakým se s ním web tvoří a staví. Je to jednoduché, intuitivní a ušetří to fakt hodně času. Když jsem dělala weby ještě čistě na Wordpressu, potýkala jsem se s několika věcmi, které značně (negativně) ovlivňovaly můj vztah k tvorbě webu. Jako že jsem si řekla: “Jó, to je super, to hned přidám na stránku. Tímhle prvkem to vylepším. A pak – aha, to zas musím instalovat plugin? A žádá si to změnu tady a tady – kde to v té šabloně je? Jo ono to není tak lehký? Sakra, vyprdnu se na to, stránka zůstane jak je.” Pak už to bylo dokonce tak, že se mi lo k tomu nechtělo ani sedat, protože i malé úpravy často stály hodně času a většinou i nervů.

V Miowebu je většina úprav otázkou 2-3 kliků. Je to prostě šablona, která se jednoduše ovládá, víte kde co je, hodně prvků si můžete individuálně nastavit a doladit (což já mám moc ráda). Taková jaká je, otevřela možnost i pro méně technické a zdatné lidi mít a (vy)tvořit si svůj vlastní webový prostor. A třeba začít konečně podnikat on-line a nabídnout své výrobky a služby. Nebo prostě jen tvořit svůj vlastní virtuální prostor pro radost – psát si blog.

Důvod #2

Individualita

Přestože je to šablona a má tedy své hranice, je tu pro běžného uživatele dost prostoru ke svobodnému pohybu. A to se mi líbí. Pokud vaše představa webu je velmi individuální a složitá, nebude vám pravděpodobně vyhovovat žádné šablonovité řešení. Ale pokud si chcete web sami jednoduše tvořit a spravovat a nemáte mega super indi požadavky, je Mioweb skvělá volba. Umožňuje vyjádřit svou individualitu a tím vytvořit netuctový a nešablonovitý web v mnoha prvcích – od těch nejmenších jako jsou tlačítka, ikonky, druhy nadpisů, přes (vlastní) fonty až k vlastním layoutům stránky.

Důvod #3

Snadné ladění

Já si ráda při tvorbě webu hraju. Posouvám prvky na stránce nahoru, dolů, doprava doleva a to třeba i jen o jeden milimetr, aby to bylo dokonalé. :-) Také ráda zkouším, co to udělá, když dám pod barevný blok obrázek a nebo když barevný blok z levé strany přehodím na pravou. Hledám zkrátka to nejlepší, chci, aby se mi to líbilo, nechávám to působit a zkoumám, jaký dojem na mě to či ono dělá. Často potřebuji třeba nadpis napasovat na přesné místo nebo tlačítko na přesnou pozici na stránce. A s Miowebem to jde fakt lehce. Doslova a do písmene na jeden klik.

Miluju Miowebácké dělení řádku. Prostě si jen vyberete, že chcete mít řádek (tedy určitou oblast na stránce) např. rozdělenou na dvě stejné poloviny, do kterých pak umisťujete obsah. Tak si jen zvolíte řádek s počtem sloupců 2. Na výběr máte ale spoustu dalších typů dělení. A obsah tam pak umístíte, vyladíte umístění a ten obsah tam pak prostě drží a krásně se zobrazuje na všech zařízeních, nikam neutíká, neblbne, nedeformuje se. Nemyslete si, tohle není v mnoha šablonách WordPressu ani náhodou! Vím o čem mluvím, jednou jsem nad umístěním obsahu vedle sebe ve dvou sloupcích strávila několik hodin a furt to vypadalo blbě.

Důvod #4

Stále něco nového

A to doslova. Nejenže já sama stále objevuji nové vychytávky a možnosti Miowebu, zkouším nové věci a hledám způsoby, jak to, co vidím svým vnitřním zrakem, vytvořit na webu. Ale ani autoři MW nespí a ač se jim někdy vyčítá, že jejich tempo aktualizací je pomalé, pracují na zlepšování už několik let. A za to je upřímně oceňuji. Jednoduše jdou stále dopředu.

Aktuálně jsem si udělala čas a prozkoumala jsem konkrétní aktualizace k MioWebu verze 2.0.0.817 ze dne 20.8.2017.  Co mě nadchlo nejvíce?

Poslední aktualizace Miowebu a co se mi líbí nejvíc

 • Fotogalerie a její nové možnosti

Ta mě prostě nadchla. Už ji nemusíte mít jen jako element na stránce, ale můžete jí velmi pohodlně nastavit na šířku celého řádku, tedy lajcky od kraje ke kraji monitoru. Dostala také nové možnosti a tak se například obrázek po najetí myšky zvětší nebo si nastavíte podbarvení filtrem a objeví se tlačítko plus, které odkáže na další stánku – informace. Sami také volíte velikost mezer mezi fotografiemi (malé, velké, žádné). Pokud použijete krásné a kvalitní fotografie, pak se tenhle prvek stane doslova šperkem celého webu a vypadá velmi profesionálně, moderně a svěže. Třeba si to úplně geniálně umím představit na stránce s recepty. Nebo na cestovatelských stránkách. Vlastně kdekoliv. :-D Jako prvek na prodejních stránkách je pozvedne na vyšší úroveň.

 • Kalendář akcí

To je častý požadavek klientů, kteří pořádají živé akce a mají plán často na několik měsíců i klidně celý rok. A chtějí dát svým lidem přehledně informace, kde, kdy se co koná. Doposud jsem to vytvářela individuálně a podle požadavků klienta na grafické uspořádání. Např. zde na webu Moniky Nisznanské byl hlavním požadavkem úspora míst, aby to bylo stručné:

Ale s novou aktualizací Miowebu si můžete udělat jednoduše a rychle velmi pěkný a lákavý profi kalendář akcí. Třeba nějak takto:

Prostor pro zlepšení tu ještě je. Třeba datum by měl mít i rok a bylo by dobré si moci u něj a místa konání nastavit svou barvu a velikost písma. Nebo bych brala zobrazení i do řádků, ne jen do sloupců. Ale i tak je to prima element a když místo náhledových fotek použijete ikonky, bude to úplně super.

 • Optimalizace obrázků při nahrávání

Obrázky a web. To je jedno velké story. Stále, stále  a zase stále vidím na webech neoptimalizované obrázky. Dokonce mě to přimělo vytvořit speciální kurz, který se – samozřejmě nejen tímto – zabývá. Protože neoptimalizované obrázky jsou pro web průser. Optimalizace zahrnuje několik faktorů (velikost – rozměrová i datová, použití na webu, seo, brand…) a nová verze Miowebu nyní řeší tu velikostní. Pro ty, kteří prošli mým kurzem toto není, ti půjdou sofistikovanější a pro web lepší a poctivější cestou. Ale pro všechny ostatní volám hurá! Protože nyní ubude webů se zbytečně obrovskými obrázky. Mioweb vám je teď totiž zmenší nejen rozměrově, ale i datově. Vyzkoušela jsem na tomto obrázku. Původní velikost 6048x4032px, 12 MB. Po nahrání 2000 x 1333px, 174kB. Slušný co? :-)

 • Integrace Google mapy

Google mapu nyní pohodlně integrujete do jakékoliv stránky pomocí Api klíče, který si vygenerujete (odkaz na google stránku kde, najdete přímo u elementu mapa). A pak máte hned mapu na stránce. Můžete nastavit oblast obecně (Liberec) a nebo zcela přesně (Londýnská 108, Liberec). Mapa se super hodí na stránky s nabídkou živých akcí nebo na stránku Kontakty. A víte, co je super? Že Google mapu vložíte nejen pohodlě (jak jinak než na 2 kliky :-)), ale také bez toho, aby se vám zpomalilo načítání stránek. A že i s tím mám bohaté zkušenosti a nervů několik kyblíčků.

 • Odsazení mezi písmeny v nadpise

Znáte to? Máte vybraný font na nadpisy, je geniální a ke stylu stránek se přesně hodí. A ejhle. Když něco napíšete, je to nahňácané k sobě a špatně se to čte. Tak hledáte smutně jiný font. Už nemusíte! Mioweb nyní umožňuje rychle a jednoduše v nadpisech nastavit vlastní mezery mezi písmeny. Jako mohli jste to do té doby taky dělat přes html kódování, ale upřímně – kdo by to chtěl furt v těch nadpisech pracně ručně nastavovat. Tohle je tak pohodlné.

Tohle je 5 nejčerstvějších novinek, které nadchly mě.

Mezi další, které stojí za zmínku (některé jsou už z předešlých aktualizací), patří například:

 • Přidání nového styl řádku s rozdělením 1/5 – 3/5 – 1/5.
 • Slidy přes celou šířku stránky.
 • Možnost nahrát si vlastní Google font.
 • Smazaná stránka se přesune do koše. Jo tak tahle novinka si žádá blahořečení. Vzpomínám si, jak jsme si těsně po dokončení u jedné klientky smazala celou prodejní stránku. Několik hodin práce, piplání a copywritingu v pr…Tenkrát jsem se rozbrečela a nechtěla jsem věřit, že ta stránka je nenávratně pryč. Byla. Protože Mioweb neuměl smazané stránky přesouvat do koše. Už to umí. :-)
 • Možnost videa na pozadí řádku.
 • Vylepšení některých funkcí e-shopu a další.

Co mně v Miowebu stále chybí?

 • Třeba možnost nahrát si vlastní – ne jen Google – fonty. Joj, jak já bych tohle potřebovala a brala.
 • Nebo možnost ikonkového menu.
 • Či možnost jednoduše vložit na stránku menu v řádku (zatím Mioweb nabízí jen sloupcové).

Třeba se toho také dočkám. :-)

Jsem si vděčná za to, že jsem v roce 2015 dala Miowebu šanci a dovolila mu vstoupit do mého života. Jsou to už víc jak 2 roky a nelituji. Jsem spokojená i přes některé nedokonalosti, které má. A těším se na další aktualizace a na naši další společnou cestu. :-)

Chcete Mioweb?

Možná si teď říkáte, že Mioweb je super. A máte pravdu. :-) A možná si ho chcete pořídit, ale bojíte se, jestli to fakt zvládnete a budete s ním umět pracovat. Tak vám něco povím. :-)

1) Mioweb si můžete objednat zde >>.

2) Práci s ním zvládnete, je to opravdu snadné a intuitivní. Pokud ale budete potřebovat pomoct, máte dokonce 3 možnosti:

 1. Zakoupením dostanete přístup zdarma do členské sekce, kde na vás čeká on-line kurz práce s Miowebem zdarma. Jsou to kvalitní videa a návody, které vám v začátcích pomohou.
 2. Můžete kdykoliv kontaktovat podporu a ta vám pomůže a navede vás. V případě problému vyřeší za vás.
 3. Můžete kontaktovat i mě, pokud fungujete na osobním vedení a potřebujete individuální školení. Naučím vás s Miowebem pracovat. Ukážu vám vše potřebné v reálu, vyzkoušíte si to, budete se ptát na vše, co potřebujete.

Takže pokud se vám Mioweb líbí a celé to s vámi rezonuje, tak šup a začněte ještě dnes. 

Ještě nemáte svůj vlastní Báječný web? Objednejte si ho!

Máte svůj web, ale není Báječný? Nechte si ho předělat!

Chcete poznat sílu fotek a obrázků? Objevte ji ve vedeném on-line kurzu.

RYCHLÉ TIPY A RADY PRO VÁŠ WEB

Nechte si každé 2 dny zaslat jeden konkrétní tip pro vylepšení vašeho webu. Všechny jsou z praxe, jejich aplikování vám zabere chvilku a svůj web posunete o hodně výš. A nezáleží na tom, na jaké platformě váš web běží,  jsou pro  každého. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů